Ankara’da otobüs ve metrolar bu haftada ücretsiz

Başkent'te demokrasi nöbeti, onbinlerce Başkentli'nin katılımıyla devam ederken, Kızılay Meydanı da her geçen gün giderek kalabalıklaşıyor. Nöbetin 8. gününde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, haftayada metro, Ankaray ve Ego otobüslerinin ücretsiz olacağını duyurdu.
sincan-kayas-tren-yolculari-icin-ego-dan-eksp-8583324_x_o

Demokrasi nöbetine, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve binlerce Ankaragücü taraftarı katılarak destek verdi.

Her gece Başkentlilerle demokrasi nöbetinde bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, meydandakilere, “Nasılsınız cengaverler, yiğitler, bacılar nasılsınız?” diye seslendi.

Demokrasi nöbetinin devam ettiğini belirten Başkan Gökçek, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımı ziyarete gittim. Sizin adınıza 1 saatten fazla hasret giderdim. Bana tekrar tekrar ‘Nasıl gidiyor Kızılay?’ diye sordu. ‘Cumhurbaşkanım, seyredemiyorsunuz belki. Her gün Kızılay’a gelenler daha da çoğalıyor’ dedim. ‘Selamımı söyle’ dedi. Selamını getirdim. Vallahi buradan söylüyorum ki medya da duysun, dünya da duysun, morali bomba gibiydi. Böyle bir lideri Cenab-ı Allah bize bahşetti. Allah ona uzun ömür versin”şeklinde konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DA BEDAVA”

Gökçek, İngiliz Daily Express Gazetesinde de “Trabzon’da ve Malatya’da halk kiliselere saldırdı” şeklinde haber yapıldığını belirterek, “Şu alçaklığa bakın. Biz bütün dinlere saygılıyız. Onlara bir saldırı olduğu zaman önleyecek olan, Türk demokrasisidir” diye konuştu.

Türkiye’de şu an tek tehlikenin suikast tehlikesi olduğunu vurgulayarak, “Ama böyle bir şey olursa, bu devlet, bu millet bu kadar büyük ki, bunları onların yanına koymaz. Onların şehir eşkıyalarının liderleri de bunun cevabını alacaklarını bilirler” dedi.

Demokrasi nöbetlerinin devam edeceğini kaydeden Gökçek, “Demokrasi mücadelemiz devam ediyor. Meydanları önümüzdeki hafta da dolduracağız. Yine otobüsler bedava, metrolar bedava” diye konuştu.

Katagori
Ankara MagazinGündem HaberMANŞET